Productie si comercializare scule de mana profesionale Garantia producatorului – Garantia totala

Cariere

Info

CV-urile se depun la:

- sediul din Str. Narciselor nr.50

- pe fax: 0268 310 882

- pe e-mail: dana.petrache@ius.ro

Alte informații și detalii la:

- Telefon fix: 0268 331 287 int. 115

- Telefon mobil: 0745 016 655

Anunt angajare MOB&IUS S.A.  (actualizat 11.04.2017)

S.C. MOB&IUS S.A. Brasov

Post oferit:
• Promoter scule profesionale pentru constructii fabricate in Franta

Cerinţele postului:
- studii medii;
- permis cat. B;
- limba franceza si/sau engleza reprezinta un avantaj;
- cunostiinte/experienta tehnica in domeniul constructiilor/sculelor reprezinta un avantaj;
- disponibilitate deplasari;
- format de trainer (dictie, prezentare, abilitati de relationare).

Responsabilitatile postului:
- prezinta si promoveaza produsele in vederea vanzarii prin demonstratii practice;
- sustine efectiv programe de training, in acord cu necesitatile si obiectivele firmei;
-stabileste scopurile si obiectivele instruirii si/sau prezentarilor, precum si metodele de instruire.

Avantaje:
- salariu negociabil in functie de pregatire si de aptitudini;
- contract pe perioada nedeterminata;
- stabilitatea unui loc de munca;
- 4 prime anuale;
- alte beneficii (detalii la interviu).

Anunt angajare MOB&IUS S.A.  (actualizat 27.03.2017)

Denumirea postului:
• Sortator / Ambalator

• Atribuţiile principale şi sarcinile specifice:
- sorteaza si ambalează produsele;
- asamblează cutiile (trusele);
- aseaza mărfurile pe raft/paleţi;
- introduce manual marfa în saci, cutii sau containere şi le cântăreşte;
- aplică pe pachete etichete sau alte  semne de marcare, conform cu natura mărfurilor;
- sigilează manual sacii din plastic sau mecanic prin presare la cald;
- operează pe linia de împachetare;
- verifică ambalarea corespunzătoare a mărfurilor şi starea ambalajului în timpul operaţiunilor de încărcare/descărcare;
- asigură în permanenţă ordinea şi curăţenia la locul de muncă.

• Specificaţiile postului:
- Nivel de studii: cel puţin 8 clase
- Cunoştinţe necesare:
- cunoştinţe elementare operare PC;
- cunoştinţe în domeniul de activitate specific firmei constituie avantaj.
- Cerinţe pentru exercitare:
- capacitatea de a desfăşura sarcini repetitive;
- constituţie robustă;

• Pachet salarial:
- salariu fix negociat;
- bonuri de masă.

Anunturi angajare IUS S.A.  (actualizat 22.02.2017)

S.C. IUS S.A. Brasov

Posturi oferite:
• inginer automatist
• inginer mecanic
• operator CNC
• operator productie
• strungar universal
• sculer matriter
• frezor universal
• polizator
• forjor –  operator forja
• galvanizator (cromare si vopsire)

Avantaje:
- salariu negociabil in functie de pregatire si de aptitudini
- contract pe perioada nedeterminata, program de 8 ore/zi
- calificare la locul de munca
- stabilitatea unui loc de munca
- lucru in principal doar la schimbul 1
- sporuri de productivitate
- 4 prime anuale
- transport asigurat
- alte beneficii

Anunturi angajare MOB&IUS S.A.  (actualizat 22.02.2017)

1. Operator receptie marfa
2. Referent comert exterior

Cerinţele postului "Operator receptie marfa":
• studii: cel puţin 10 clase
• cunoştinţe operare PC;
• cunoştinţe în domeniul de activitate specific firmei constituie avantaj
Responsabilitatile postului "Operator receptie marfa":
• verifica cantitativ si calitativ produsele receptionate in conformitate cu actele de insotire a marfii (avize, facturi, procese verbale de custodie,certificate de calitate) ;
• introduce in stoc produsele receptionate ;
• intocmeste fise de neconformitate pentru produsele neconforme din receptie

Cerinţele postului "Referent comert exterior":
• studii: superioare sau liceale.
• instruire: utilizare computer; cunostinte limba franceza.
Responsabilitatile postului "Referent comert exterior":
• răspunde de angajarea firmei in relaţia cu partenerii externi;
• intocmirea, procurarea, prelucrarea si transmiterea documentaţiei comerciale;
• gestionarea comenzilor primite de la clienţi si introducerea lor in sistemul informatic;
• urmăreşte derularea contractelor; realizarea comenzilor in termen atat calitativ cat si cantitativ.

Condiţiile de muncă:
- Munca se desfăşoară în intervalul orar 8:30 - 17:00.

Pachet salarial:
- bonuri de masă/cadou;
- transport asigurat.