Productie si comercializare scule de mana profesionale Garantia producatorului – Garantia totala
*ne gasiti si pe Sistemul Electronic de Achizitii Publice: SEAP www.e-licitatie.ro

Cariere

Info

CV-urile se depun la:

- sediul din Str. Narciselor nr.50

- pe fax: 0268 310 882

- pe e-mail: dana.petrache@ius.ro

Alte informații și detalii la:

- Telefon fix: 0268 331 287 int. 115

- Telefon mobil: 0745 016 655

Anunturi angajare IUS S.A.  (actualizat 15.10.2018)

S.C. IUS S.A. Brasov

Posturi oferite:

 • Frezor universal
 • Strungar universal
 • Gauritor-filetator
 • Muncitor necalificat
 • Presator metale
 • Polizator
 • Forjor matriter
 • Sculer matriter
• Lacatus mecanic (in productie serie)

Avantaje:

Salariu în funcție de calificări și performanță + prime de productivitate

Instruire la locul de muncă

Tichete de masa

Transport asigurat

Prime zi de naștere angajat, 1 Iunie, Paște și Crăciun

Asigurare de sanatate

SC MOB&IUS SA Brasov

• Graphic & web designer (la departamentul marketing)

Cerinte:
Studii medii; (studii superioare finalizate in domeniu reprezinta avantaj);

- experienta reala de compozitie vizuala (concept, cromatica, echilibrare elemente vizuale etc.)
- creativitate, imaginatie, seriozitate, organizare, atentie la detalii, seriozitate
- capacitate pentru mixarea de diverse elemente intr-un concept (foto, vectori, text, slogan etc.) dar si constientizarea faptului ca si fontul este un element de stil graphic;
- abilitati de comunicare si relationare, de organizare si planificare;
- experienta in realizare proiecte de design pentru materiale tiparite (cataloage, brosuri, postere), dar si proiecte web;
- cunostinte pre-press (paginatie, tehnoredactare) Adobe Indesign, Adobe Illustrator, Corel Draw, Photoshop
 - cunostinte de design, fonturi, machetare necesare transpunerii propunerii de creatie in documentul final
 - cunostinte limba engleza (scris si vorbit) nivel mediu reprezinta avantaj

 - atitudine proactiva, dinamism, atentie distributiva;
 - respectarea deadline-urilor, lucru in echipa.

- experienta intr-o pozitie similara - minim 2 ani;

- cunostinte minimale IT
 - portofoliul de lucrari constituie un avantaj.

Descrierea postului:

- creatie generala de concepte, solutii grafice, DTP pentru diferite medii (print, web, branding);
- prelucrare fotografie digitala, vectorizare, Web design
- prelucrare text, creatie de layout-uri pentru afise, pliante, brosuri, cataloage, etc;
- verificarea tehnica si optimizarea machetelor deja realizate in vederea tiparirii sau publicarii lor pe diferite suporturi media;
- realizeaza incadrari tehnice si grafice in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice – tipar, serigrafie, cutter plotter, print.- creatie generala de concepte, solutii grafice pentru diferite medii (print, web etc.)

            • Promoter  (la departamentul vânzări)

Cerinţele postului:

-studii medii

-permis cat B

-franceza /engleza reprezinta un avantaj

-cunostiinte/experienta tehnica in domeniul constructiilor/sculelor

-disponibilitate deplasari

-format de trainer (dictie, prezentare, abilitati de relationare)

Responsabilitatile postului:

-prezinta si promoveaza produsele in vederea vanzarii prin demonstratii practice;

-sustine efectiv programe de training, in acord cu necesitatile si obiectivele firmei;

-stabileste scopurile si obiectivele instruirii si/sau prezentarilor, precum si metodele de instruire;